Dovolujeme si Vám oznámit, že laboratoř Mediekos Labor s.r.o., začíná nově vyšetřovat 1,25 dihydroxyvitamín D (1,25 (OH)2D). Jedná se o kvantitativní chemiluminiscenční imunoanalýzu (CLIA) v séru, či v plazmě s EDTA, nebo s heparinem.

1,25(OH)2D je nejúčinější dosud objevený přirozeně se vyskytující metabolit vitamínu D. Jeho tvorba je přesně řízena koncentrací vápníku, fosforu a parathormonu v séru. Při nedostatku vápníku (kalciový stres), je 1,25(OH)2D nejdůležitějším metabolitem vitamínu D vytvářeným v ledvinách.

Referenční rozsah testu Liaison XL:

47,76 - 190,32 pmol/l

Po koagulaci odebraného séra co nejdříve centrifugovat. Sérum je stabilní 48 hodin při pokojové teplotě a 14 dní v lednici 2 – 8°C, déle pak zamražené. Silná hemolýza a lipémie ruší stanovení.

Vyšetření budeme provádět 2 krát týdně.

To nejlepší
z laboratorní medicíny

Společnost Klinická biochemie Svitavy s.r.o. je nestátní zdravotnické zařízení, které provozuje moderní diagnostické laboratoře a poskytuje špičkové laboratorní služby. Je vybaveno nejmodernější technikou a v současnosti zajišťuje urgentní, rutinní i speciální laboratorní vyšetření.

Naším cílem je dlouhodobé poskytování špičkové laboratorní medicíny, udržení a budování kvalitních vztahů se spolupracujícími lékaři a zdravotnickými zařízeními.

Naše možnosti

Společnost Klinická biochemie Svitavy s.r.o. se zabývá vyšetřením biologického materiálu humánního popř. animálního původu pro privátní praktické lékaře a ambulantní specialisty


Naše služby

Odběry biologického materiálu, laboratorní vyšetření, svoz materiálu, konzultační služby ...

více informací

Klinická biochemie Svitavy s.r.o.
Nádražní 1285/7, Svitavy 568 02
+420 571 666 444, 737 004 430

Pracovní doba: 7:30 – 15:30

Společnost Klinická biochemie Svitavy s.r.o. je součástí skupiny nabízející služby laboratorní medicíny

Powered by modified Warp framework (invence - advertising/new media)

-->