Kam se mám dostavit na odběr krve?

Na odběr krve se dostavte do odběrové místnosti laboratoře v její provozní době. vyberte si z našich odběrových pracovišť, které Vám nejvíce vyhovuje (odběrová místa)

Kdy mám přijít na odběr?

Na odběr přijďte do odběrové místnosti laboratoře, v ranních nebo dopoledních hodinách, nebo dle ordinace lékaře. Návštěvou odběrové místnosti mezi 10°° hod až 12°° hod se můžete vyhnout delší čekací době.

Jak se mám na odběr krve připravit?

Většina odběrů krevních vzorků se provádí v ranních nebo dopoledních hodinách na lačno, tj. 12 hodin před odběrem nejíst a nepít slazené a alkoholické nápoje. O tom, jestli musíte být na lačno, Vás bude informovat Váš ošetřující lékař.
Není vhodné absolvovat odběr po noční směně.

Je nutné se objednat na odběr?

Na běžný odběr krevního vzorku ze žíly není nutné se objednávat. Na odběr krve na glukózový toleranční test je nutné se objednat předem v případě odběrové místnosti ve Valašských Kloboukách, Luhačovicích a Brumově-Bylnici.

Jak dostanu výsledek?

Výsledek vyšetření je možné si osobně vyzvednout v laboratoři pouze v případě, že:
  • jste samoplátce, výsledek obdržíte oproti podpisu a na základě hesla, které Vám bylo přiděleno při odběru.
  • lékař, který Vám žádanku vystavil, na ní jasně uvedl, že Vám má být výsledek předán
Výsledky vyšetření jsou automaticky zasílány ošetřujícímu lékaři, svozem, poštou, případně elektronicky (MISE). Výsledky nelze zasílat emailem.
Výsledek je možné vydat jen osobě, který bylo vyšetření provedeno, pro vydání výsledku jiné osobě je potřeba dodat zmocnění-odkaz plná moc.

Jak donesu vzorek moče?

Vzorky moče v označené zkumavce můžete odevzdat na odběrovém místě, příp. v laboratoři a to nejdéle do 1-2 hodin po vymočení. V opačném případě může dojít ke znehodnocení a ovlivnění výsledku.

Sběr moče, množství a další pokyny Vám sdělí ošetřující lékař. Pro vzorky moče nepoužívejte lahvičky od léků nebo jiných tekutin, protože může dojít k ovlivnění Vašich výsledků.
Zkumavky na vzorky moče poskytuje ordinující lékař, případně je lze vyzvednout zdarma na odběrových místech.

Kdy budou výsledky vyšetření?

Výsledky rutinních vyšetření jsou k dispozici nejpozději druhý den. Délku trvání ostatních vyšetření Vám sdělí personál laboratoře.

Musím mít doporučení od lékaře?

U vyšetření, která ordinuje lékař, musíte mít žádanku na laboratorní vyšetření, kde jsou uvedeny požadavky na vyšetření.

Pokud máte zájem o provedení vyšetření i bez doporučení lékaře, je toto možné, ale vyšetření bude zpoplatněno - viz ceník

Co mám vzít s sebou?

K odběru vždy vezměte žádanku od lékaře a kartu zdravotní pojišťovny (pokud se nejedná o vyšetření, které si budete sami hradit).

Doprovod na vyšetření

Přítomnost doprovodu je vyžadována u dětí do 15 let.

To nejlepší
z laboratorní medicíny

Společnost Klinická biochemie Svitavy s.r.o. je nestátní zdravotnické zařízení, které provozuje moderní diagnostické laboratoře a poskytuje špičkové laboratorní služby. Je vybaveno nejmodernější technikou a v současnosti zajišťuje urgentní, rutinní i speciální laboratorní vyšetření.

Naším cílem je dlouhodobé poskytování špičkové laboratorní medicíny, udržení a budování kvalitních vztahů se spolupracujícími lékaři a zdravotnickými zařízeními.

Naše možnosti

Společnost Klinická biochemie Svitavy s.r.o. se zabývá vyšetřením biologického materiálu humánního popř. animálního původu pro privátní praktické lékaře a ambulantní specialisty


Naše služby

Odběry biologického materiálu, laboratorní vyšetření, svoz materiálu, konzultační služby ...

více informací

Klinická biochemie Svitavy s.r.o.
Nádražní 1285/7, Svitavy 568 02
+420 571 666 444, 737 004 430

Pracovní doba: 7:30 – 15:30

Společnost Klinická biochemie Svitavy s.r.o. je součástí skupiny nabízející služby laboratorní medicíny

Powered by modified Warp framework (invence - advertising/new media)

-->